Reaalse tootluse töölaud

Euroopa fikseeritud tulumääraga varade analüüs — Reaalne tootlus pärast makse vs inflatsioon

Parimad Hoiused riigis Belgia

Investeerimine tootesse Hoiused on peamine strateegia residentidele riigis Belgia, kes soovivad kaitsta oma sääste inflatsiooni eest. EKP €STR-i määraga 2.185% ja riigi Belgia 10-aastase võlakirja tootlusega 3.64%, on siinkohal saadaolevate Hoiused keskmine brutotootlus 2.19%.

Pärast Belgia 30.0% maksumäära ja 4.2% inflatsiooni (ÜKHI aastane) rakendamist pakub parim saadaolev valik -1.78% reaaltootlust. Ostujõu säilitamiseks tuleb vaadata kaugemale nominaalsest intressimäärast.

Hoiused riigis Belgia: praegune turuülevaade

Praegu riigi Belgia jaoks jälgitavast 18 Hoiused valikust pakuvad 0 positiivset reaaltootlust pärast makse ja inflatsiooni. Praegune liider on vdk bank Ritme Spaarrekening 2.85% brutotootlusega, mis võrdub -1.78% reaaltootlusega pärast 30.0% maksu ja 4.2% inflatsiooni rakendamist riigis Belgia.

Hoiused riigis Belgia: intressimäärade väljavaade

EKP hoiustamismäär2.25%
Muutus 12 kuuga+0.25 pp
Inflatsioon riigis Belgia4.2%
10-aastase riigivõlakirja tootlus3.64%

EKP hoiustamise püsivõimaluse intressimäär on 2.25%, 0.25 protsendipunkti võrra kõrgem kui aasta tagasi. See seab alumise piiri sellele, mida euroala pangad ja fondid maksta saavad, mistõttu on see ainus number, mis seda turgu liigutab. Järgmine EKP nõukogu otsus tuleb 8 päeva pärast. Vaadake, mida turg ootab · iga intressimäära muutus alates 2022. aastast.

Nõudmiseni hoiuste intressid järgivad EKP hoiustamismäära mõne nädalaga, seega jõuab langetus teie kontole kiiresti. Tähtajaline hoius lukustab tänase määra kogu tähtajaks — seetõttu on tähtaja pikkus olulisem siis, kui oodatakse intresside langust, kui siis, kui oodatakse nende tõusu.

Inflatsioon riigis Belgia on 4.2%, võrreldes 2025. aasta keskmise 3.0%-ga. See on lävi, mille hoiused tootlus peab ületama, enne kui teie raha reaalselt kasvab — just seda ülalolev tabel pärast makse mõõdabki.

Mis on Hoiused?

Hoiukontod on pangahoiused, kus teenite oma saldolt intressi. Euroalal on hoiused kuni 100 000 € panga kohta kaitstud riikliku hoiuste tagamise skeemiga. Need jagunevad kaheks: vabalt kasutatavad kontod (saate raha igal ajal välja võtta) ja tähtajalised hoiused (raha on lukustatud kindlaks perioodiks kõrgema intressimäära eest).

Kuidas Hoiused töötavad?

Avate konto pangas, kannate raha sisse ja teenite intressi. Tähtajaliste hoiuste puhul lukustate raha kindlaks perioodiks. Ennetähtaegne väljavõtmine võib kaasa tuua trahve. EL-i pangad peavad osalema hoiuste tagamise fondis, mis kaitseb kuni 100 000 € hoiustaja kohta.

Ajalooline areng

Võrrelge keskmist Hoiused tootlust inflatsiooniga

Võrrelge Hoiused tootlust riigis Belgia

Ükski selle loendi toode ei pea pärast makse inflatsiooniga sammu. Väikseim kaotus on vdk bank Ritme Spaarrekening (-1.78%).
AsutusBrutotootlusPärast makseReaalne tootlusÜksikasjad

vdk bank Ritme Spaarrekening

BE
2.85%2.42%-1.78%

1.35% base + 1.50% loyalty = 2.85% total, Belgian deposit guarantee

Belfius Flow Spaarrekening

BE
2.80%2.38%-1.82%

1.30% base + 1.50% loyalty = 2.80% total, regulated savings

CPH Bank Carnet de dépôts Plus

BE
2.60%2.21%-1.99%

2.10% base + 0.50% loyalty = 2.60% total, French banking group

Argenta Groeirekening

BE
2.60%2.21%-1.99%

1.10% base + 1.50% loyalty = 2.60% total, cooperative bank

KBC Start2Save

BE
2.25%1.91%-2.29%

0.75% base + 1.50% loyalty = 2.25% total, major Belgian bank

CBC Start2Save

BE
2.25%1.91%-2.29%

0.75% base + 1.50% loyalty = 2.25% total, KBC group (French-speaking)

ING Tempo Sparen

BE
2.25%1.91%-2.29%

0.75% base + 1.50% loyalty = 2.25% total, instant access

MeDirect Essential Sparen

BE
2.00%1.70%-2.50%

1.30% base + 0.70% loyalty = 2.00% total, instant access

Santander Consumer Bank Vision Max

BE
2.00%1.70%-2.50%

0.70% base + 1.30% loyalty = 2.00% total, Spanish banking group

Crelan GoSave

BE
2.00%1.70%-2.50%

0.50% base + 1.50% loyalty = 2.00% total, cooperative bank

Trading 212 Flexible Savings

BE
2.40%1.68%-2.52%

UK fintech, investor protection ~€20k, instant access

MeDirect Fixed 12M

BE
2.40%1.68%-2.52%

12-month term, €5k-€500k, quarterly interest

Bunq Easy Savings (Weekly)

BE
2.26%1.58%-2.62%

Weekly compound, higher balances get 2.26%, base 1.51%

NIBC Spaarrekening

BE
1.60%1.36%-2.84%

1.20% base + 0.40% loyalty = 1.60% total, Dutch bank

Lightyear Cash Account

BE
1.91%1.34%-2.86%

Eesti maakler — investorikaitse 20 000 €, MITTE hoiuste tagamine; Vault hoiab rahaturufonde

Klarna Savings Account

BE
1.87%1.31%-2.89%

Swedish fintech, instant access, monthly interest

Revolut Savings Vault

EU
1.85%1.29%-2.91%

Premium/Metal plans, instant access, up to €100k

Bunq EasyBank Savings

BE
1.56%1.09%-3.11%

Instant access, Dutch deposit guarantee, monthly interest

Pangaintressid viimati üle vaadatud: 2026-07-02. Turuga seotud intressid uuenevad iga päev EKP ametlike andmete põhjal.

Olulised asjaolud investoritele riigis Belgia

  • Hoiuste tagatis katab kuni 100 000 € isiku ja panga kohta
  • Reklaamintressid langevad sageli pärast sissejuhatavat perioodi
  • Mõned pangad nõuavad palga suunamist või miinimumsaldot parima intressi saamiseks
  • Intressidelt peetakse kinni maks enamikus euroala riikides
  • Neopangad ja välismaised pangad võivad pakkuda kõrgemaid intresse — kontrollige EL-i hoiuste tagatist

Hoiused riigis Belgia: Mida peate teadμα

Belgia kohaldab intressitulule 30% kinnipeetavat maksu (précompte mobilier / roerende voorheffing), kuid reguleeritud säästukontode intressi esimesed 1 020 eurot inimese kohta on maksuvabad. Sellest piirist ülalpool maksustatakse intressi 15%-ga, mitte 30%-ga. See muudab Belgia reguleeritud säästukontod (näiteks KBC, BNP Paribas Fortise või Belfiuse omad) maksuvaba piirmäära ulatuses atraktiivseks. Fonds de Garantie des Dépôts katab 100 000 eurot hoiustaja ja krediidiasutuse kohta.

Korduma kippuvad küsimused

Kas hoiukontod on euroalal turvalised?

Jah. Kõigis EL-i liikmesriikides on hoiuste tagamise süsteem, mis kaitseb kuni 100 000 € hoiustaja ja panga kohta vastavalt EL-i direktiivile 2014/49/EÜ.

Kas valida vabalt kasutatav konto või tähtajaline hoius?

See sõltub sellest, kui kiiresti raha vaja läheb. Tähtajalised hoiused pakuvad tavaliselt 0,2–0,8 protsendipunkti rohkem kui nõudmiseni hoiused, kuid raha on kokkulepitud ajaks kinni. Kui võite vahendeid mõne kuu jooksul vajada, annab nõudmiseni konto paindlikkuse. Raha puhul, mille saate 6–12 kuuks siduda, annab tähtajaline hoius enamasti parima tootluse.

Mis on reaaltootlus?

Reaaltootlus on tootlus, millest on maha arvatud nii maksud kui ka inflatsioon. Näiteks 3,00% brutointress 28% maksu ja 2,5% inflatsiooni juures annab: 3,00% × (1 − 0,28) − 2,5% = −0,34%. Intressi laekub, ostujõud siiski kahaneb. EuroYields arvutab selle iga toote kohta, nii et näete, millised neist tegelikult kasvatavad vara reaalselt.

Kas soovite Hoiused kohta rohkem teada?

Lugege meie põhjalikku juhendit Hoiused kohta