Beste Spaarrekeningen in Spanje
Beleggen in Spaarrekeningen is een belangrijke strategie voor inwoners van Spanje die hun spaargeld tegen inflatie willen beschermen. Met de ECB-€STR op 2.185% en het 10-jaarsrendement van Spanje op 3.53%, is het gemiddelde brutorendement van de hier beschikbare Spaarrekeningen 2.43%.
Na toepassing van het belastingtarief van 19.0% in Spanje en een inflatie van 4.5% (HICP jaar-op-jaar) biedt de beste beschikbare optie een reëel rendement van -1.26%. Om de koopkracht te behouden moet u verder kijken dan het nominale tarief.
Spaarrekeningen in Spanje: actueel marktoverzicht
Van de 27 Spaarrekeningen-opties die we momenteel voor Spanje volgen, leveren er 0 een positief reëel rendement op na belasting en inflatie. De huidige koploper is MyInvestor Super Deposit (1M Premium) met 4.00% bruto, gelijk aan een reëel rendement van -1.26% nadat 19.0% belasting en 4.5% inflatie in Spanje zijn toegepast.
Renteverwachting voor Spaarrekeningen in Spanje
De depositorente van de ECB staat op 2.25%, 0.25 procentpunt hoger vergeleken met een jaar geleden. Die rente vormt de bodem voor wat banken en fondsen in de eurozone kunnen uitkeren en is daarmee het ene cijfer dat deze markt beweegt. Het volgende rentebesluit van de Raad van Bestuur valt over 8 dagen. Bekijk wat de markt verwacht · elke renteaanpassing sinds 2022.
Rentes op direct opvraagbare spaarrekeningen volgen de ECB-depositorente binnen enkele weken, dus een verlaging bereikt uw rekening snel. Termijndeposito's zetten de rente van vandaag vast voor de hele looptijd — daarom weegt de looptijd zwaarder wanneer een rentedaling wordt verwacht dan wanneer een stijging wordt verwacht.
De inflatie in Spanje bedraagt 4.5%, tegenover een gemiddelde van 2.7% in 2025. Dat is de lat die het rendement op spaarrekeningen moet halen voordat uw geld reëel groeit — en dat is precies wat de tabel hierboven meet, na belasting.
Wat zijn Spaarrekeningen?
Spaarrekeningen zijn depositoproducten van banken waarmee u rente verdient over uw saldo. In de eurozone zijn deposito's tot €100.000 per bank beschermd door het nationale depositogarantiestelsel. Ze zijn er in twee vormen: direct opvraagbare rekeningen (waarbij u op elk moment kunt opnemen) en termijndeposito's (waarbij uw geld voor een vaste periode vaststaat in ruil voor een hogere rente). De rente wordt per bank bepaald en volgt doorgaans de ECB-depositorente met een marge.
Hoe werken Spaarrekeningen?
U opent een rekening bij een bank, stort geld en verdient rente. Bij direct opvraagbare rekeningen wordt rente doorgaans maandelijks of per kwartaal bijgeschreven. Bij termijndeposito's gaat u akkoord met het vastzetten van uw geld voor een bepaalde periode (bijv. 3, 6 of 12 maanden) en ontvangt u een vaste rente. Vroegtijdige opname van termijndeposito's kan leiden tot boetes of verlies van rente. Banken in de EU moeten deelnemen aan hun nationale depositogarantiefonds, dat deposito's tot €100.000 per rekeninghouder per instelling beschermt.
Historische Ontwikkeling
Vergelijk het gemiddelde rendement van Spaarrekeningen met de inflatie door de tijd heen
Vergelijk Spaarrekeningen-rendementen in Spanje
| Instelling / Product | Bruto Rend. | Netto Rend. | Reëel Rend. | Details |
|---|---|---|---|---|
MyInvestor Super Deposit (1M Premium) ES | 4.00% | 3.24% | -1.26% | Looptijd 1 maand, 10k-100k€, vereist 4k€ in robo-advisor |
Banco BiG - Gran Depósito (1M) ES | 4.00% | 3.24% | -1.26% | 4,00% JKP voor 1 maand. Exclusief voor nieuwe klanten. Beschermd door het Portugese depositogarantiefonds. |
Banco BiG - Gran Depósito (6M) ES | 3.25% | 2.63% | -1.87% | 3.22% TIN (3.25% TAE) for 6 months, Portuguese Deposit Guarantee Fund, April 2026 |
Deutsche Bank Depósito Confianza (12M) ES | 3.00% | 2.43% | -2.07% | 12 maanden looptijd, 10k-300k€, bonus voor salaris + kaart |
Banco BiG - Gran Depósito (3M) ES | 3.00% | 2.43% | -2.07% | 2.97% TIN (3.00% TAE) for 3 months, Portuguese Deposit Guarantee Fund, April 2026 |
EBN Banco (12M with investment) ES | 2.85% | 2.31% | -2.19% | 12 maanden looptijd, min 10k€, vereist beleggingsproduct |
Openbank Open 4M (w/ conditions) ES | 2.78% | 2.25% | -2.25% | Looptijd 4 maanden, vereist salaris 900€+, anders 1,76% |
Renault Bank Tú+ (36M) ES | 2.63% | 2.13% | -2.37% | 36 maanden looptijd, rentetarief bij vervaldatum |
Volkswagen Bank (12M) ES | 2.55% | 2.07% | -2.43% | 12 maanden deposito via Raisin |
Scalable Capital Savings ES | 2.50% | 2.02% | -2.48% | Variable 2.50% for all customers since Mar 2026, no plan required |
Trading 212 Flexible Savings ES | 2.40% | 1.94% | -2.56% | Britse fintech, beleggersbescherming ~20k€, direct opvraagbaar |
Banca March AVANTIO (12M) ES | 2.30% | 1.86% | -2.64% | 12 maanden looptijd, 30k-300k€, online via AVANTIO |
Bunq Easy Savings (Weekly) ES | 2.26% | 1.83% | -2.67% | Wekelijkse renteopbouw, hogere saldi krijgen 2,26%, basis 1,51% |
Trade Republic Cash Account ES | 2.25% | 1.82% | -2.68% | Direct opneembaar, betaalt de ECB-depositorente, 100.000 € depositogarantie per partnerbank |
MyInvestor Deposit (3M Premium) ES | 2.25% | 1.82% | -2.68% | Looptijd 3 maanden, vereist 150€ in robo-advisor |
Cetelem Depósito 24M ES | 2.25% | 1.82% | -2.68% | 24-month term, €1-€250k, quarterly interest, BNP Paribas group |
Banco Santander 12M Term ES | 2.20% | 1.78% | -2.72% | 12 maanden termijndeposito, minimum 10k€ |
MyInvestor Remunerated Account (Premium) ES | 2.10% | 1.70% | -2.80% | Alleen eerste jaar, tot 70k€, direct opvraagbaar |
Cetelem Depósito 12M ES | 2.10% | 1.70% | -2.80% | 12-month term, €1-€250k, quarterly interest, BNP Paribas group |
MyInvestor Super Deposit (1M) ES | 2.05% | 1.66% | -2.84% | Looptijd 1 maand, 10k-100k€, geen voorwaarden |
N26 Savings Account ES | 2.00% | 1.62% | -2.88% | Alleen Metal-plan (16,90€/mnd), direct opvraagbaar |
N26 Metal Savings ES | 2.00% | 1.62% | -2.88% | Vereist Metal-plan (16,90€/mnd), gekoppeld aan ECB |
Lightyear Cash Account ES | 1.91% | 1.55% | -2.95% | Estse broker — beleggersbescherming 20.000 €, GEEN depositogarantie; de Vault belegt in geldmarktfondsen |
Revolut Savings Vault EU | 1.85% | 1.50% | -3.00% | Premium/Metal-plannen, direct opvraagbaar, tot 100k€ |
Openbank Cuenta Nómina ES | 1.80% | 1.46% | -3.04% | Santander-dochter, salaris vereist, direct opvraagbaar |
B100 Cuenta Save ES | 1.75% | 1.42% | -3.08% | Instant access, up to €50k, monthly interest, neobank |
Bunq EasyBank Savings ES | 1.56% | 1.26% | -3.24% | Direct opvraagbaar, Nederlands depositogarantiestelsel, maandelijks |
Bankrentes voor het laatst gecontroleerd: 2026-07-02. Marktgekoppelde rentes worden dagelijks bijgewerkt met officiële ECB-gegevens.
Belangrijke overwegingen voor beleggers in Spanje
- Het depositogarantiestelsel dekt tot €100.000 per persoon per bank — verdeel grotere bedragen over meerdere instellingen
- Actietarieven keren na de introductieperiode vaak terug naar veel lagere standaardtarieven
- Sommige banken vereisen salarisdomiciliëring of minimale saldi voor de beste tarieven
- Rente is in de meeste eurolanden onderworpen aan bronbelasting — controleer uw lokale tarief
- Neobanken en buitenlandse banken bieden mogelijk hogere tarieven, maar controleer of ze gedekt zijn door een EU-depositogarantiestelsel
Spaarrekeningen in Spanje: wat u moet weten
Spanje past een bronbelasting van 19% toe op de eerste €6.000 aan rente-inkomsten, oplopend tot 21% (€6k–€50k), 23% (€50k–€200k), 27% (€200k–€300k) en 30% boven €300k. Veel Spaanse banken (MyInvestor, Openbank, EBN) bieden concurrerende termijndeposito's — maar de beste tarieven vereisen meestal salarisdomiciliëring (nómina) of het koppelen van andere producten. Het Fondo de Garantía de Depósitos dekt €100.000 per rekeninghouder per instelling.
Veelgestelde vragen
Zijn spaarrekeningen veilig in de eurozone?
Ja. Alle EU-lidstaten hebben een depositogarantiestelsel (DGS) dat deposito's beschermt tot €100.000 per rekeninghouder per bank. Dit is een wettelijke vereiste onder EU-richtlijn 2014/49/EU. Als een bank failliet gaat, vergoedt het nationale garantiefonds rekeninghouders binnen 7 werkdagen.
Moet ik kiezen voor direct opvraagbaar of een termijndeposito?
Dat hangt af van uw liquiditeitsbehoefte. Termijndeposito's bieden doorgaans 0,2%–0,8% meer dan direct opvraagbare rekeningen, maar uw geld staat vast voor de afgesproken periode. Als u het geld mogelijk binnen enkele maanden nodig heeft, biedt een direct opvraagbare rekening flexibiliteit. Voor geld dat u 6–12 maanden kunt vastzetten, maximaliseert een termijndeposito doorgaans uw rendement.
Wat is het reële rendement en waarom is het belangrijk?
Het reële rendement is uw rendement na aftrek van zowel belastingen als inflatie. Bijvoorbeeld: een bruto spaartarief van 3,00% met 28% belasting en 2,5% inflatie geeft: 3,00% × (1 − 0,28) − 2,5% = −0,34%. Ondanks dat u rente verdient, neemt uw koopkracht af. EuroYields berekent dit voor elk product zodat u kunt zien welke producten uw vermogen daadwerkelijk laten groeien in reële termen.
Wilt u meer weten over Spaarrekeningen?
Lees onze volledige gids voor Spaarrekeningen →